hlavni_menu

POZVÁNKA NA MATURITNÍ PLES

pozvanka_na_ples_2018

NÁVŠTĚVA ING. JANA NEUMANNA

Bylo nám ctí 23.10.2017 uvítat na naší škole, v rámci pravidelného cyklu návštěv osobností, prezidenta Asociace starožitníků ČR pana Ing. Jana Neumanna. Během více než hodinové besedy pohovořil o aukcích, trhu s výtvarným uměním a starožitnostmi. Za celý jeho přísvěvek děkujeme!

neumann

POZVÁNKA NA AKCI - BABÍ LÉTO

Soukromá střední škole designu, se opět účastní akce Babí Léto, kterou pořádá Městská část Praha 17 v sobotu 16. září od 14:00 hod.

babi_leto

POZVÁNKA NA VÝSTAVU DLOUHOLETÉHO PEDAGOGA NAŠÍ ŠKOLY

Zveme Vás na výstavu dlouholetého pedagoga naší školy akad. sochaře Vojtěcha Malaníka, Jehož výstavu uvede ředitel školy akad. mal. Jaroslav Klát, viceprezident Asociace Starožitníků České republiky.

vystava_ucitel_malanik

Ve stejných prostorách proběhne, dne 4. října 2017, setkání absolventů a studentů naší školy v rámci společenského večera a vernisáže.

POZVÁNKA NA KLAUZURY 2016 - 2017

klauzury_16_17

POZVÁNKA NA VERNISÁŽ ŘEDITELE ŠKOLY

Dovolujeme si Vás pozvat na vernisáž ředitele školy, akad. mal. Jaroslava Kláta, která proběhne dne 22. srpna 2017. V rámci této vernisáže též proběhne křest publikace o autorovi .

vernisaz_reditel_klat

VERNISÁŽ V POČERNICKÉM DIVADLE

Naše škola se bude účastnila vernisáže v Počernickém divadle. na festivalu Cesta Dobou. Více fotek zde.

vernisaz_pocernicke_divadlo vernisaz_pocernicke_divadlo

SETKÁNÍ I.

SOUKROMÁ STŘEDNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLA DESIGNU zve vás i Vaše přátelena na společenský večer a vernisáž absolventů a studentů školy. Zahájení proběhne 4/10/2017 od 18,00. Večerem provede ředitel školy akad. mal. Jaroslav Klát.

babi_leto

PRÁCE STUDENTŮ

Divadlo Horní Počernice a naše škola Vás srdečně zvou na vernisáž výstavy Práce Studentů. Ve dnech 11.5. - 30.6.

prace_studentu_vystava

PROBĚHLY MATURITNÍ ZKOUŠKY

maturanti

FESTIVAL CESTA DOBOU

Naše škola se bude prezentovat na festivalu Cesta Dobou. Bližší informace o festivalu naleznete zde. Festival je známý svou podporou umění, o tom více zde. Festival probíhá v krásném, lázeňském městě Poděbrady.

festival_cesta_dobou

OBCHODNÍ DŮM VAN GRAAF

Naše škola se v těchto dnech podílí na vizuální podobě výlohy obchodního domu mezinárodního řetězce VAN GRAAF sídlícího na Václavském náměstí. Díla studentů byla připravena speciálně pro Prague Fashion Week 2017, který představuje tvorbu pečlivě vybraných návrhářů z Česka a Slovenska. Celou spolupráci zprostředkovala bývalá studentka Ateliéru Modelářství a návrhářství oděvů na naší škole Alena Czeizelová, která je u této společnosti zaměstnaná na pozici kreativního aranžéra.

obchodni_dum_van_graaf obchodni_dum_van_graaf obchodni_dum_van_graaf

VÝSTAVA OC ŠESTKA

Od 6.3.2017 Vás, společně s Obchodním Centrem Šestka, zveme na vernisáž studentských prací, pod názvem Práce Studentů. Výstavu zahájí od 17.00 hodiny ředitel školy, Akad. mal. Jaroslav Klát.

pozvanka_do_oc_sestka

VÝSTAVA V SENÁTU

Posluchačka školy pořádá výstava v Senátu České Republiky.

pozvanka_vystava_senat

VÝSTAVA OC ŠESTKA

Od 6.3.2017 Vás, společně s Obchodním Centrem Šestka, zveme na vernisáž studentských prací, pod názvem Práce Studentů. Výstavu zahájí od 17.00 hodiny ředitel školy, Akad. mal. Jaroslav Klát.

pozvanka_do_oc_sestka

OBCHODNÍ CENTRUM QUADRIO

Od 20. března 2017 se naše škola účastní na expozici v prostorách prvního patra obchodního domu Quadrio na Národní třídě. Ke spolupráci nás vyzvali zástupci pražské pobočky Institutu ATELJE ART MURN INTERNATIONAL jinak sídlícího ve slovinské Lublaňi. Po dobu tří týdnů může veřejnost navštívit naší část expozice, kde se od přítomných studentů může informovat nejen o struktuře a studiu na naší škole, ale i o díle jednotlivců, kteří svoji stáž v OC Quadrio chápou a pojímají jako možnost sebeprezentace. Těšíme se na Vaši návštěvu!

vystava_studentskych_praci_quadrio vystava_studentskych_praci_quadrio vystava_studentskych_praci_quadrio

STUDENTI Z TURECKA

Dne 9.1.2017 navštívila naši školu v rámci vzdělávacího programu Erasmus, podporujícího mobilitu zahraničních studentů, početná skupina mladých lidí z Turecka. Při téměř tříhodinové exkurzi seznámilo vedení školy zahraniční studenty s ideovými koncepty jednotlivých ateliérů, a byla jim v praxi předvedena široká škála hlavních řemeslných proudů. Vše bylo zakončeno následnou debatou o významu středního uměleckého školství a navazující spolupráce mezi evropskými státy..

navsteva_studentu_z_turecka navsteva_studentu_z_turecka navsteva_studentu_z_turecka

ÚČASTNILI JSME SCHOLA PRAGENSIS 2016

Na našem stánku jste mohli najít nejen naše díla a účastnit se diskuzí s našimi pedagogy. Další příležitost osobního setkání s pedagogy a studenty naší školy budete mít při Klausurách, které proběhnout v termínu 23. a 24. ledna roku 2017, vždy od 8.00 do 17.00.

ADÉLA FEJTKOVÁ

nová profesorka na Škole Designu

Adéla Fejtková je čerstvá absolventka pražské UMPRUM, kde se věnovala především tvorbě autorského šperku, volných objektů a modních doplňků. Ve své praxi se dotýká módního designu a často spolupracuje s návrháři. Ráda experimentuje a pracuje s inovativními a netradičními materiály neotřelým způsobem, ale v úctě a respektu k tradičním technologiím a řemeslu. Ke svým studentům přistupuje individuálně a chce podpořit hledání jejich vlastního uměleckého názoru, způsobu vyjádření a toho v čem jsou nejsilnější.

prace_adely_fejtkove prace_adely_fejtkove